Żywność liofilizowana – doskonały sposób na pełnowartościowe posiłki

Zdrowa, zbilansowana dieta ma kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia i sylwetki. Niestety, nie zawsze mamy możliwość przygotowania pełnowartościowego posiłku ze świeżych produktów. W takich sytuacjach często sięgamy po tuczące przekąski z proszku czy zupki chińskie. Istnieje jednak zdrowa alternatywa – to żywność liofilizowana.

Dlaczego warto spożywać żywność liofilizowaną?

Oczywiście, zawsze najlepszym wyborem będą posiłki przygotowywane ze świeżych, sezonowych produktów. Nie zawsze są one jednak dostępne. W takich sytuacjach warto sięgnąć po produkty liofilizowane. Liofilizacja to metoda polegająca na suszeniu w ściśle określonych warunkach (przy bardzo niskim ciśnieniu) zamrożonej żywności, co skutkuje utratą wody, a tym samym objętości. Jednocześnie jedzenie zachowuje wszystkie składniki odżywcze – nie traci cennych witamin, ani minerałów, zachowuje ten sam smak i zapach. Produkty liofilizowane mogą być bardzo długo przechowywane i pozostają zdatne do spożycia – nawet przez 25 lat.

Produkty liofilizowane – przydatne podczas wycieczek i w codziennej diecie

Produkty liofilizowane ze sklepu SportFuel są bardzo cenione przez miłośników długich górskich wędrówek. Są lekkie i zajmują niewiele miejsca w plecaku. Można je szybko przygotować zalewając gorącą wodą i otrzymamy sycący posiłek. Produkty liofilizowane warto wykorzystywać również na co dzień – szczególnie zimą, gdy brakuje dobrej jakości owoców i warzyw.

Comments are closed.