Zalety spożywania soli himalajskiej

Najbardziej popularną przyprawą w kuchni wykorzystywaną na całym świecie jest sól. Z uwagi jej szkodliwe właściwości dla zdrowia coraz więcej osób decyduje się na jej ograniczenie lub całkowicie rezygnuje z dosalania potraw. Istnieją jednak typy soli, które oprócz tego, że nie wpływają niekorzystnie na zdrowie to dodatkowo pozytywnie wpływają na funkcjonowanie organizmu. Zalicza się do nich sól himalajską.

sól himalajska różowaCo zawiera w swoim składzie sól himalajska?

Sól himalajska wydobywana jest na terytorium Pakistanu, w Himalajach, na bardzo dużych wysokościach. Co ważne, wydobywa się ją ręcznie, dzięki czemu nie traci swoich cennych właściwości. Najbardziej popularna jest sól himalajska różowa, a jej odcień jest wynikiem dużej zawartości tlenku żelaza.

Ten typ soli to ogromna liczba minerałów (w liczbie ponad 80) które dostarczane regularnie wpływają korzystnie na ludzkie zdrowie. W jej składzie znajdują się takie pierwiastki jak:

  • magnez który pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego
  • potas regulujący ciśnienie krwi
  • wapń niezbędny do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania kości
  • żelazo które przeciwdziała anemii
  • sód działający korzystnie na gospodarkę wodną organizmu
  • cynk który chroni przed infekcjami i wpływa na stan skóry i paznokci

Kto powinien zdecydować się na sól himalajską?

Spożywanie tego rodzaju soli jest polecane w szczególności osobom które nie są w stanie zrezygnować całkowicie z soli w codziennej diecie. Może być wykorzystywana przez osób cierpiących na nadciśnienie, reumatyzm czy kamicę nerkową. Z powodzeniem sprawdzi się u osób które mają problemy z zatrzymywaniem się wody w organizmie. Sól himalajska czarna chroni przed niestrawnością, zgagą oraz wzdęciami. Dodawanie jej do posiłków wpływa na poprawę stanu skóry i cery a także zapobiega nawrotom infekcji górnych dróg oddechowych.

Gdzie Kupić? Nie w każdym sklepie kupimy takie towary, więc albo liczymy na szczęście w sklepach z większym asortymentem, albo udajemy się do sklepu ze zdrową żywnością, jednak mało kto ma taki w okolicy. Ratunkiem są sklepy internetowe jak FIT OR SWEET, który oferuje sól himalajską w niskich cenach.

Comments are closed.