Przychodnia rodzinna – dlaczego warto z niej korzystać?

Profilaktyka jest niezwykle ważna w przypadku ludzkiego zdrowia. Przychodnie rodzinne to miejsca, gdzie można skorzystać nie tylko z podstawowej opieki medycznej, ale również niezwykle ważnych programów profilaktycznych.

Porady lekarskie dla wszystkich członków rodziny

Przychodnia rodzinna to miejsce, gdzie otrzymuje się całkowicie bezpłatnie, tj. w ramach umów z NFZ konsultacje u lekarza rodzinnego, a także długoterminową opiekę pielęgniarską. Lekarze rodzinni to doświadczeni oraz posiadający odpowiednie uprawnienia medycy, do których kierujemy się zawsze, gdy pojawią się symptomy wskazujące na rozwijającą się chorobę. Porady te odbywają się w przychodni, ale w szczególnych przypadkach możliwe są także wizyty domowe. Porada lekarska może skutkować zastosowaniem odpowiedniego leczenia lub skierowaniem do określonego specjalisty.

Jako że profilaktyka odgrywa bardzo dużą rolę dla naszego zdrowia, przychodnie rodzinne prowadzą także różnego rodzaju darmowe programy profilaktyczne, które znacznie przyczyniają się do wczesnego zdiagnozowania rozwijającej się choroby, co znacznie przyspiesza jej wyleczenie, a także często pozwalają uniknąć jej ewentualnego rozwoju. Niewątpliwą zaletą są również znacznie mniejsze kolejki.

Comments are closed.