Preparaty na żylaki – co powinny zawierać?

Żylaki są objawem przewlekłej choroby żylnej, powodującej wydłużenie oraz rozszerzenie się naczyń krwionośnych. Na rynku można znaleźć różne preparaty na żylaki, mające na celu zmniejszenie dyskomfortu spowodowanego niewydolnością żył. Jakie preparaty warto wybierać, żeby zauważyć widoczną poprawę? Podpowiadamy!

Różnorodne formuły – wybierz preparat dopasowany do twoich potrzeb

Szukając produktu, który zmniejszy niepożądane dolegliwości towarzyszące żylakom, z pewnością zauważysz, że dostępne preparaty mają różne formuły. W drogeriach i aptekach znajdziesz m.in. maść na żylaki, różnorodne żele i tabletki. Poszczególne produkty różnią się konsystencją, składem i sposobem stosowania. Dzięki dużej różnorodności, będziesz w stanie wybrać leki na żylaki, które będą odpowiadały twoim potrzebom.

Jakich składników warto szukać w lekach na żylaki?

Bardzo dobry lek na żylaki powinien mieć bogaty skład, zawierający substancje o różnym działaniu. Dzięki temu preparat będzie w stanie działać kompleksowo, przynosząc ulgę i poprawiając stan naczyń krwionośnych. Jeżeli zdecydujesz się na tabletki na żylaki, wybierz produkt, który będzie zawierał np. diosminę, wyciąg z kasztanowca, wyciąg z ruszczyka, escynę lub hesperydynę. Maść na żylaki nóg będzie miała podobny skład z tą różnicą, że może zawierać również jakieś substancje chłodzące, które przyniosą dodatkową ulgę po nałożeniu preparatu. Jeżeli chcesz kupić jakiś produkt do smarowania, ale nie odpowiada ci konsystencja maści, możesz zdecydować się na żel na żylaki, który szybko się wchłonie i na pewno nie pozostawi na skórze żadnego filmu, ani tłustej warstewki. Na rynku znajdziesz również krem na żylaki, w którego składzie powinny znajdować się dodatkowe substancje nawilżające i uelastyczniające. 

Zadbaj o regularność i odpowiednie nawyki

Niezależnie od tego, jaką formułę preparatu na żylaki wybierzesz, pamiętaj, żeby stosować go regularnie. W przeciwnym wypadku nawet najlepsza maść na żylaki nie przyniesie pożądanych efektów. Staraj się również pamiętać o aktywności fizycznej, nawadnianiu organizmu i odpowiedniej diecie. Dopiero przy wyrobieniu sobie odpowiednich nawyków, tabletki na żylaki nóg lub dowolne inne preparaty na tę dolegliwość, będą w stanie dać spodziewane, pozytywne efekty. 

Comments are closed.