Odżywki białkowe, a piękna i zgrabna sylwetka

Dostarczanie odpowiedniej ilości białka dla organizmu przyczynia się do znacznego przyrostu masy mięśniowej, co z czasem pozwala uzyskać pięknie wyrzeźbioną sylwetkę. Nic zatem dziwnego, ze mnóstwo sportowców regularnie uprawiających sport bardzo często sięga po dostępne na rynku, niezwykle skuteczne odżywki białkowe.

Białko dla sportowców w odpowiedniej ilości

Mnóstwo osób rozpoczynających walkę ze zbędnymi kilogramami często zastanawia się, jaką ilość białka powinna zawierać w pełni skuteczna dieta wysokobiałkowa ? Otóż w dużej mierze zależy to od rodzaju uprawianej dyscypliny sportu. Dotyczy to zwłaszcza tych sportów, w których ogromną rolę odgrywa siła mięśniowa lub w których to mięśnie zawodnika są narażone na niebezpieczne urazy.

białko w proszku dla sportowców
Kliknij w obrazek i przejdź do sklepu z suplementami Świat Supli

Ogólnie przyjmuje się, że dieta wysokobiałkowa powinna dostarczać każdemu organizmowi białka zwierzęcego w ilości nie większej niż 2 g/kg masy ciała, a więc ok. 150-180 g w ciągu doby.

Odżywki białkowe, a uprawianie sportu

Obecnie mnóstwo osób, które to chcą uzyskać pięknie wyrzeźbioną sylwetkę pozbawioną tłuszczu sięga po dostępne na rynku odżywki białkowe. Te suplementy diety odgrywają istotną rolę w diecie osób uprawiających sporty siłowe, wytrzymałościowe oraz tych, które to chcą zredukować wagę ciała.

Białko jest bowiem podstawowym budulcem mięśni i tkanek, dlatego też warto zadbać o to, aby dostarczać je do organizmu w jak najlepszej jakości.

Ogromną skutecznością odznaczają się preparaty zawierające w swym składzie od 60 do 95 procent białka, które to są źródłem protein, a więc budulca tkanki mięśniowej.

Odżywki białkowe zażywane w odpowiednich ilościach w połączeniu z regularną aktywnością fizyczną pozwalają z czasem na uzyskanie pięknej i zgrabnej sylwetki.

Comments are closed.