Na czym polega kinesiotaping w ciąży?

Kinesiotaping w ciąży (i nie tylko) jest rodzajem zabiegu fizjoterapeutycznego, będącego częścią terapii bólu i nie tylko. Niesie za sobą szereg korzyści zdrowotnych, a odpowiednio wykonany – może pomóc całkowicie zwalczyć ból.

Na czym polega zabieg?

Podczas wywiadu, fizjoterapeuta dowiaduje się, które części ciała są w opinii chorego najbardziej bolesne. Następnie dochodzi do oceny stanu tych fragmentów ciała i jeśli specjalista uzna, że można przeprowadzić zabieg – przykleja się plastry.

Do zabiegu wykorzystuje się plastry w rozmaitych odcieniach barwnych. Warto upewnić się, czy wybrany specjalista używa dobrej jakości produktów (lub kupić własne, polecane plastry i przynieść je na wizytę). W ten sposób można bowiem zyskać pewność, że zabieg będzie nie tylko skuteczny, ale również trwały. Dobrze przyklejone, wyposażone w odpowiedniej jakości klej plastry mogą trzymać się na ciele nawet około tygodnia przy utrzymaniu standardowej higieny osobistej (a zatem nawet podczas kąpieli).

Jak pomaga w ciąży?

Kurs kinesiotapingu w ciąży pozwala fizjoterapeucie posiąść wiedzę na temat tego, jak w bezpieczny dla mamy oraz dziecka sposób wesprzeć ciało kobiety w tym bardzo trudnym dla niego czasie. Większość pań narzeka na bolesność w obrębie różnych odcinków kręgosłupa, a także miednicy.

Odpowiednio przygotowane oraz przyklejone plastry działają na zakończenia nerwowe i pomagają utrzymać odpowiednią postawę. Tym samym, pomagają w walce z bólem bez zbędnego stosowania środków farmakologicznych.

Comments are closed.