Kursy masażu w Poznaniu

Wiele osób zastanawia się nad zmianą branży oraz udoskonaleniem swoich umiejętności w innej dziedzinie, w której pracuje na co dzień. Dlatego też, w większości dużych miast, firmy wychodząc takim osobom naprzeciw tworzą różnego rodzaju kursy, które mają na celu otworzyć przed kursantami nowe możliwości. Co jest teraz na topie i z czego warto skorzystać? Odpowiedź poniżej. 

Kurs masażu w Poznaniu

Masaż nie tylko poprawia zdrowie, samopoczucie ale jest doskonałą formą relaksu. Masaże już od dłuższego czasu cieszą się sporym zainteresowaniem wśród społeczności, dlatego też coraz więcej osób interesuje się kursami masażu. Taki kurs masażu w Poznaniu to nie tylko pomysł na nową działalność, ale i pozyskanie dodatkowych umiejętności dla rehabilitantów czy fizjoterapeutów. Kursy te najczęściej odbywają się w weekendy, a ich głównym celem jest nauka praktyczna masażu. Kursanci uczą się różnych technik masażu w małych, kameralnych grupach. Kurs wieńczy egzamin, po którym uczestnicy otrzymują certyfikaty umożliwiające wykonywanie zawodu. 

Rodzaje masaży

Czego można się nauczyć na takim kursie? Przede wszystkim masażu klasycznego, który stanowi podstawę umiejętności każdego masażysty. Przy pomocy różnych środków kosmetycznych takich jak: oliwki, balsamy itp. kursanci uczą się różnych technik i form masażu. Opanowanie innych rodzajów masażu takich jak: relaksacyjny, masaż czekoladowy, masaż świecą czy gorącymi kamieniami – będzie już przyjemnością.

Comments are closed.