Korzeń lukrecji na co dzień

Lukrecja gładka to roślina znana od wieków ze swoich właściwości leczniczych i pielęgnacyjnych. Zwłaszcza korzeń lukrecji zajmuje ciekawe miejsce w medycynie i kosmetyce. Wrzody żołądka czy problemy z dwunastnicą? Próchnica zębów czy problemy skórne? Lukrecja to ziołowa odpowiedź na wszystkie te problemy. 

Szerokie zastosowanie medyczne 

Dzięki właściwościom przeciwzapalnym korzeń lukrecji świetnie nadaje się do łagodzenia infekcji układu pokarmowego. Szybsze gojenie się wrzodów żołądka, działanie rozkurczowe na dwunastnicę czy wspomaganie pracy wątroby to tylko kilka z cudownych właściwości lukrecji. Nie bez znaczenia jest też jej wpływ na nerki i pęcherz moczowy, lukrecja działa tu antybakteryjnie i regeneracyjne. Zawarte w korzeniu lukrecji związki pełnią też niebagatelną rolę w walce z próchnicą, szczególnie więc ten składnik polecany jest dla dzieci.

Korzeń lukrecji w kosmetyce 

Właściwości nawilżające i przeciwłojotokowe korzenia lukrecji (sprawdź tutaj) świetnie wspierają organizm w walce z problemami skórnymi. Wzmacniając naczynka krwionośne, zioło to bardzo dobrze spełnia swoją rolę pielęgnacyjną przy cerze naczyniowej zmniejszając zaczerwienienie skóry. Z kolei cera trądzikowa również wiele zyskuje jeśli traktowana jest środkami kosmetycznymi powstałymi na bazie korzeni, a lukrecji. Jej antybakteryjne działanie wspiera leczenie wszelkich zmian chorobowych, a właściwości nawilżające pielęgnują i odnawiają skórę.

Comments are closed.