Jakie wyposażenie do apteczek medycznych domowych?

Apteczki domowe pierwszej pomocy powinny znajdować się zawsze w stałym miejscu do którego nie mają dostępu małe dzieci. Apteczkę należy przechowywać w suchym i nienasłonecznionym miejscu.

Co powinna zawierać domowa apteczka?

wyposażenie do apteczek medycznych

Podstawowe wyposażenie do apteczek domowych to oczywiście leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Mowa tutaj przede wszystkim o lekach, które w swoim składzie zawierają ibuprofen albo paracetamol. W czasie choroby przydać mogą się także leki na przeziębienie, które dostępne są w postaci tabletek lub saszetek. Nie można zapominać także o pastylkach do ssania na bóle gardła lub specjalnych sprayach. W dobrze wyposażonej apteczce domowej powinny znaleźć się również leki na niestrawność i zgagę, leki przeciwalergiczne oraz leki rozkurczowe. W sezonie letnim przydać mogą się także preparaty łagodzące ukąszenia owadów.

Niezbędne wyposażenie apteczek pierwszej pomocy?

Wyposażenie do apteczek medycznych pierwszej pomocy to przede wszystkim podstawowe materiały opatrunkowe oraz środki dezynfekcyjne. W pierwszej kolejności warto wyposażyć się w gazy metrowe i półmetrowe, opaski dziane o różnych szerokościach oraz w praktyczne bandaże elastyczne. Przy urazach mechanicznych przydać mogą się również chłonne opatrunki typu G lub M oraz jałowe kompresy w wielu różnych wielkościach. Kompletując wyposażenie do apteczek medycznych warto rozważyć zakup plastrów z opatrunkiem i preparatów do odkażania ran. Godne polecenia są przede wszystkim preparaty z oktenidyną. W każdej aptece można kupić wodę utlenioną albo jednorazowe gaziki, które nasączone są alkoholem. Rany przemywać można także solą fizjologiczną. Profesjonalne wyposażenie do apteczek medycznych powinno zawierać również preparaty na poparzenia. Przydać może się nie tylko popularny panthenol w piance, ale również specjalne opatrunki hydrożelowe.

Comments are closed.