Jak wybrać inhalator dla dziecka?

Nebulizator dla dzieci jest stosowany w wielu polskich domach. Maluchy, które mają kłopoty z oddechem lub cierpią na różne schorzenia, muszą często stosować inhalatory. To specjalne urządzenia, które pozwalają na zażywanie lekarstw w formie pary. Użytkowanie jest bardzo łatwe, dlatego każdy rodzic poradzi sobie z użyciem. Jak wybrać inhalator dla niemowlaka? O czym warto pamiętać? Jakie rozwiązanie spełni oczekiwana pociechy? Co oferują producenci?

Nebulizator dla niemowląt

Nebulizator dla dzieci nie jest łatwym wyborem. Jako rodzic, musimy zastanowić się, komu urządzenie będzie służyło. Ważne jest to, czy sprzęt będzie pracował dla jednego dziecka, czy dla wielodzietnej rodziny w ciągłym trybie. Inhalator dla noworodka znacznie różni się od tego, z jakiego korzystają osoby dorosłe. Te urządzenia muszą spełniać swoje funkcje. Na szczęście producenci oferują wiele produktów, które dobierzemy z pomocą sprzedawcy w aptece online. Wsparcie doświadczonego farmaceuty jest na wagę złota.

Inhalator dla dziecka – ważne parametry

Inhalatory dla dzieci muszą mieć odpowiednie parametry. Jakie kwestie są najważniejsze? Podczas zakupu musimy pamiętać o:

MMAD, czyli uśredniony rozmiar cząsteczek aerozolu. Im mniejsza cząsteczka, tym niżesz trafia do układu oddechowego,
Martwej objętości – jest to ilość płynu, która zostaje w komorze inhalatora, czyli nie jest wykorzystana przy inhalacji.
Frakcji respirabilnej – im wyższy procent frakcji, tym lepiej.
Dodatkowym wyposażeniu – to spore udogodnienie dla każdego rodzica.
Ciągłym trybie pracy – to rozwiązanie sprawdzi się dla więcej niż jednej pociechy lub wtedy, gdy maluch często potrzebuje nebulizatora.
Producent umieszcza te informacje na opakowaniu przedmiotu lub w instrukcji obsługi. Podczas zakupu musimy mieć na uwadze powyższe parametry. To pozwoli nam zachować pewność, ze urządzenie przez długi czas posłuży dziecku i da pożądane efekty. Najlepszą opcją jest zakup w internetowej aptece, która oferuje dobrą jakość i atrakcyjne ceny.

Comments are closed.