Gurmar i właściwości odchudzające

Już w dawnych Chinach sięgano po różnorodne kropelki, syropy, pastylki czy tabletki, które wykonane były z całkowicie naturalnych, roślinnych substancji. Dziś, wielu Polaków również chętnie sięga po takie witaminy i minerały, które mają pomóc w utrzymaniu odpowiedniego zdrowia organizmu a nawet wspomóc leczenie niektórych schorzeń. Czy warto je brać? Jakie i dla kogo są odpowiednie? W jakiej formie najlepiej je przyjmować i gdzie je warto kupować? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

1. Gurmar – jako suplement diety
Polskie prawo uregulowało definicję suplementu diety w Ustawie o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 r. oraz Główny Inspektorat Sanitarny wskazuje, iż: „Suplement diety jest środkiem spożywczym, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych lub innych substancji wykazujących efekt odżywczy lub inny fizjologiczny, pojedynczy lub złożony…”. 

2. Właściwości gurmaru
Gurmar (sprawdź dostępność) za zadanie uzupełnić niedobory diety w określone substancje. Brak poszczególnych witamin i minerałów może prowadzić między innymi: do braku motywacji, wypadania włosów, braku apetyty, pogorszenia się wyników krwi, łuszczenia skóry, brak koncentracji czy ogólnego pogorszenia zdrowia lub pojawienie się konkretnych chorób. W takich przypadkach suplementacja jest nieodzownym elementem.

Comments are closed.