Dla kogo przeznaczone są kursy kinesiotapingu?

Kinezio taping kurs znaleźć można w ostatnim czasie wśród ofert dużej ilości firm, centrów szkoleniowych, gabinetów rehabilitacyjnych, a nawet uczelni. Wiąże się to z ogromną popularnością tej metody, która znajduje zastosowanie zarówno w rehabilitacji pourazowej i terapii różnego rodzaju bólu, jak i w sporcie. Do kogo skierowane są kursy?

Kinesio kurs dla fizjoterapeutów

Największą grupą osób, która na pewno skorzysta (i to w znacznym stopniu) na kursie tapingu są fizjoterapeuci. Zawód ten wymaga znajomości wielu metod, które wykorzystuje się w bardzo różnych sytuacjach. Wielu terapeutów specjalizuje się w konkretnych dziedzinach, związanych na przykład ze sportem, czy zaburzeniami związanymi z niewłaściwym trybem życia. Kurs tapingu fizjoterapeutom może pozwolić w dużym stopniu zwiększyć swoje kompetencje zawodowe, a także zdobyć nową, bardzo cenioną na dzisiejszym rynku pracy umiejętność.

Czy inni też mogą skorzystać?

Oczywiście kurs taki może skończyć każdy i wiele osób skorzysta na nim równie dobrze, jak zawodowi fizjoterapeuci. Taping może być wykorzystywany samodzielnie przez sportowców (chociaż oczywiście wiedza jest tu kluczowa), a także przez trenerów. Pomaga zmniejszyć ból, który może być następstwem kontuzji, zapobiegać kontuzjom, a także zwiększać efektywność treningów – przez subtelny wpływ na motorykę mięśni. Na kursie skorzystają również osoby, które na co dzień pracują w nieoptymalnych pozycjach – na przykład przed ekranem komputera. Dzięki wiedzy na temat tapingu mogą pomóc zarówno sobie, jak i innym.

Comments are closed.