Czym są gainery

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę w świecie kulturystyki, mylnie utożsamia wszelkiego rodzaju suplementy diety z drogą na skróty. W rzeczywistości pomagają one tylko ciału w regeneracji i bez wysiłku fizycznego nie przyniosą żadnych efektów.

Z czego się składają


Choć oczywiście istnieją produkty o wątpliwej jakości i składzie, to zazwyczaj tak zwane gainery składają się w większości z produktów pochodzenia naturalnego. Wystarczy spojrzeć na jakikolwiek ranking gainerów, by przekonać się o tym, czytając skład wymienionych odżywek.
Konkretnie jest to głównie białko i węglowodany, przeważnie w stosunku 10/20% do 70/80% resztę stanowią tłuszcze, witaminy.

Białko


Białko, jako naturalny budulec mięśni, to najważniejsza rzecz, na jaką powinniśmy zwracać uwagę przy wyborze odżywki. Należy upewnić się, że jest ono pochodzenia zwierzęcego. Zazwyczaj stosuje się serwatkę, kazeinę i białka jaj.

Węglowodany


Węglowodany są nie mniej ważne i tu należy szukać takich gainerów, w których składzie znajduje się glukoza lub dekstroza. Co więcej, należy się upewnić, że składa się ona ze zdrowszych i dających lepsze efekty cukrów złożonych.

Nie ma się czego bać


Odżywki to nie trucizna. Powstały, by zadbać o organizm w trudnych chwilach i ich stosowanie nie powinno napawać niepokojem.

Ranking gainerów – przeczytaj więcej i zapoznaj się na: https://swiatsupli.pl/blog/ranking-gainerow-top-5/

Comments are closed.