Co to matcha i korzyści

Pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy, gdy myślimy o matcha, jest oczywiście zielona herbata. Prawdę mówiąc, jest w niej o wiele więcej niż tylko liście. Matcha to rodzaj sproszkowanej japońskiej herbaty, która jest tradycyjnie używana do parzenia filiżanki mrożonej zielonej herbaty lub gorącej herbaty. Korzyści płynące z picia matchy są liczne i zróżnicowane, ale to, co może Ci zaoferować, zależy od Twoich konkretnych potrzeb i sposobu, w jaki planujesz ją wykorzystać. W związku z tym zbadamy kilka powszechnych pytań dotyczących tego starożytnego napoju i wyjaśnimy jego funkcje, abyś mógł dokonać świadomego wyboru, czy ten superfood jest dla Ciebie odpowiedni.

Co to jest matcha?

matcha

Być może już wcześniej słyszałeś o matcha z https://planteon.pl/herbata/herbata-zielona/herbata-zielona-matcha-proszek, ale jeśli nadal nie jesteś pewien, czym jest ten superfood, wyjaśniamy! Matcha to rodzaj sproszkowanej zielonej herbaty, która pochodzi z Japonii. Został opracowany jako napój ceremonialny, ale od tego czasu stał się popularnym napojem zdrowotnym. Jako napój, matcha jest zwykle spożywana w postaci mrożonej lub gorącej jako napój orzeźwiający. Można ją również wykorzystać do przygotowania ziołowych latte, smoothie i innych napojów. W rzeczywistości matcha może być używana do produkcji wszelkiego rodzaju pysznych smakołyków!

Korzyści z matchy

  • Zwiększa skupienie – Jednym z głównych powodów, dla których ludzie piją matchę, jest chęć zdobycia przypływu skupienia i energii. Możesz czerpać te same korzyści, pijąc zieloną herbatę przez cały dzień, ale metoda matcha jest jednym z najlepszych sposobów, aby upewnić się, że nie przegapisz korzyści zdrowotnych płynących z tego napoju.
  • Poprawia metabolizm – Matcha jest wysoka w chlorofilu, który jest znany z tego, że pomaga zwiększyć metabolizm i spalić tłuszcz. Dzieje się tak dlatego, że kiedy twoje ciało jest pod wpływem stresu i próbuje spalić tłuszcz dla energii, uwalnia więcej hormonu kortyzolu. Chlorofil blokuje działanie kortyzolu, więc pomaga utrzymać szczupłą, ale zdrową kompozycję ciała.
  • Promuje utratę wagi – Istnieje wiele proszków i superfoods, które obiecują pomóc w utracie wagi, ale niewiele z nich może twierdzić, że faktycznie pomaga w utracie wagi. To dlatego, że wiele z nich zawiera składniki, które zakłócają metabolizm i powodują, że przybierasz na wadze z powrotem, jak tylko przestaniesz brać tabletki lub proszki.
  • Poprawa wytrzymałości i regeneracji – Regularne picie matchy może pomóc Ci spalić więcej kalorii i zwiększyć wytrzymałość, nawet podczas uciążliwych lub długotrwałych ćwiczeń. To dlatego, że matcha jest bogata w kofeinę, która daje zastrzyk energii i może pomóc Ci przejść przez uciążliwe sesje treningowe z mniejszym zmęczeniem i bólem.
  • Poprawia jakość skóry – Wiele osób pije matchę, ponieważ wierzy, że może ona poprawić stan ich skóry. Choć nie ma na ten temat wielu badań, niektóre z nich wykazały, że zielona herbata zawiera przeciwutleniacze, które mogą pomóc w ochronie skóry przed potencjalnymi uszkodzeniami spowodowanymi przez wolne rodniki.

Comments are closed.