Przychodnia Białystok

Lekarz rodzinny (POZ) zajmuje się zdrowiem całej rodziny. Poza leczeniem zajmuje się także profilaktyką zdrowotną oraz diagnozowaniem dzieci, a także dorosłych. Przychodne medycyny rodzinnej znajdują się w każdym rejonie.

Czym dokładnie zajmuje się lekarz rodzinny?

Do obowiązków lekarza rodzinnego należy między innymi koordynowanie opieki zdrowotnej pacjenta – organizacja drogi leczenia i profilaktyka, proces konsultacji – udzielanie rad, wystawianie opinii na temat ogólnego stanu zdrowia, kierowanie do specjalistów, rozwijanie personalnego podejścia do pacjenta, uwzględniając jego rodzinę, tryb życia i środowisko, stawianie diagnozy i podejmowanie decyzji z nią związanych, długotrwałą opieką pacjenta, prowadzenie pacjentów z ostrymi i przewlekłymi chorobami, promowanie zdrowego stylu życia, wypisywanie potrzebnych recept pacjentom. Lekarz rodzinny może także wypisać skierowania na badania laboratoryjne takie jak: badanie krwi, moczu, kału, USG oraz RTG.

najlepsze przychodnie w Białymstoku

Rodzinna przychodnia Białystok

Przychodnia Białystok i czterdzieści dziewięć przychodni medycyny rodzinnej to doskonały sposób na zachowanie zdrowia w mieście. Są dwie specjalistyczne oraz jedna rodzinno-odwykowa. Na rejon przypada ponad jedna przychodnia.

O czym warto pamiętać?

Przy pierwszej wizycie u lekarza rodzinnego należy wspomnieć lekarzowi o wszelakich chorobach występujących w rodzinie i przyniesieniu dokumentacji medycznej, która ułatwi pracę lekarzowi. Warto także dokładnie opisywać niepokojące objawy.

Comments are closed.