Jak rozpocząć leczenie alergii?

Częste wizyty u pediatry z powodu nawracającego kataru, kaszlu, czy problemów skórnych to powód do wizyty u alergologa dziecięcego. Alergolog dziecięcy Białystok przeprowadzi z nami wywiad, zleci niezbędne badania, po czy zastosuje odpowiednie leczenie. Tak wygląda walka z alergią. Jak przygotować się do pierwszej wizyty u alergologa? Czego możemy spodziewać się u lekarza?

Jak przygotować się do wizyty u alergologa?

dobry alergolog dla dzieci

Przed wizytą u lekarza warto dobrze się przygotować. Co najmniej przez kilka dni należy obserwować dziecko. Warto zwrócić uwagę, czy po zjedzeniu konkretnych pokarmów dziecko dostaje wysypki, czy dostaje napadów kaszlu, bądź kataru w określonych sytuacjach?
Wszystkie spostrzeżenia warto zanotować, by móc konkretnie porozmawiać z lekarzem i przytoczyć odpowiednie sytuacje.

Wizyta u lekarza. Czego możemy się spodziewać?

Alergolog Białystok na pierwszej wizycie przeprowadzi z nami bardzo szczegółowy wywiad dotyczący codziennego funkcjonowania dziecka. Co je, czy w domu są zwierzęta, czy dziecko często choruje?

Kolejnym krokiem jest obejrzenie malca i zbadanie. Lekarz alergolog dziecięcy białystok nfz zaleci dalszą obserwacje dziecka i zwracanie uwagi na jego stan zdrowia i samopoczucie. Rzadko zdarza się, by już na pierwszej wizycie lekarz zlecał specjalistyczne testy. Pierwsze badanie na pewno będzie badaniem krwi, dopiero kolejne będą testami pokarmowymi oraz wziewnymi.

Jeśli testy wykażą alergen lekarz alergolog dziecięcy Białystok zleci odpowiednie odczulanie i unikanie kontaktu z alergenem. Sprawdź więc na przykład https://www.cmryska.pl/poradnie-specjalistyczne/poradnia-alergologiczna-dla-dzieci-doroslych

Comments are closed.