Czy zielona herbata pomaga na odchudzanie?

W dzisiejszych czasach wiele osób poleca napary z zielonej herbaty do diet odchudzających. Napój ten pomaga nie tylko przyśpieszyć metabolizm, ale przede wszystkim znacząco ogranicza zjawisko wzmożonego łaknienia.

Czy zielona herbata pomaga na odchudzanie?

Herbata zielona w swoim składzie zawiera specjalne polifenole, które jak wspomniano powyżej znacząco przyśpieszają wewnętrzny metabolizm. Polifenole dodatkowo ograniczają proces wchłaniania tłuszczy, które przyjmowane są wraz z pożywieniem. Zielona herbata powinna odgrywa bardzo ważną rolę przede wszystkim w pierwszych etapach diety, kiedy to należy dokładnie oczyścić swój organizm i toksyn. Nie można zapominać również i o tym, że herbata zielona jest doskonałym źródłem witamin i mikroelementów, których może zabraknąć przy systematycznych ćwiczeniach.

Sposób parzenia ma znaczenie

Aby zielona herbata pomogła w odchudzaniu należy ją odpowiednio zaparzyć. Do jednej filiżanki powinno wsypać się półtorej łyżeczki suszu. Herbatę należy parzyć około 2-3 minuty. Ważne jest to, aby temperatura wody wynosiła ok. 70-80 stopni Celsjusza. Jeżeli przesadzi się z parzeniem albo gdy woda będzie wrząca, to herbata niestety nabierze niesmacznej goryczy. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby susz przechowywać w zamkniętych i szczelnych pojemnikach, w temperaturze pokojowej. Unikać należy wilgotnych pomieszczeń, gdzie występują intensywne zapachy.

Comments are closed.